Aktüel

Devamını oku...

Kadir İnanır jüri başkanı.

Devamını oku...

Festivalin en önemli ödüllerinden birini teşkil eden “onur ödülü” ülkelerinin sinemasını nesiller ötesinde kalıcı olarak etkileyen ve uluslararası alana taşıyan toplumsal duyarlılığını sanatına yansıtan sanatçılara verilmektedir...

Devamını oku...

Kısa Film Yarışması’nın başkanlığını bu yıl Berlin’de yaşayan yönetmen Constanze Knoche üstlenecektir. Seçici kurulun diğer üyeleri ise, sinema ve televizyondan tanınan ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç (İstanbul), bilim insanı ve belgesel film yönetmeni Carolin Lano (Erlangen), yapımcı ve ses mühendisi Robert Kellner (Nürnberg)’den oluşmaktadır.

Devamını oku...

Praktikumszeitraum ab sofort bis 31.03.2019

Für die Mitarbeit beim 24. Filmfestival Türkei Deutschland, das im März 2019 in Nürnberg stattfinden wird suchen wir ab sofort bis Ende März 2019 PraktikantInnen, der/die Interesse daran hat, an der Organisation dieses interkulturellen Events mitzuwirken.

Devamını oku...

24. Türkiye Almanya Film Festivali’nin tarihleri belirlendi: 09 – 17 Mart 2019 tarihleri arasında Nürnberg 24. kez, Türkiye ve Almanya sinemasının merkezi olacak. Her iki kültürden kısa metraj, belgesel ve uzun metraj filmleri tanıtılacaktır.

Devamını oku...

2018’e Bir Bakış

İzlenimler 2018

2018 Festivali’nin izlenimleri birbirinden güzel filmlerin gelecek yıl da gösterileceği bir festivali müjdeliyo.
Galeri

2018 Ödülleri

Christian Petzold‘un filmi “Transit” 23. Türkiye Almanya Film Festivali'nin En İyi filmi seçildi.

Devamını oku...

Basında Yankılar

Türkiye Almanya Film Festivali 2018 yılında da basında büyük ilgi gördü. 
Ayrıntılar Basında Yankılar’da.